Z upływem czasu mechanizmy stolarki okiennej mogą ulegać zużyciu. Szersze spojrzenie na tą sytuację pokazuje również utratą ciepła i energii. Bezcorocznego czyszczenia, konserwacji i naprawy wydajność i efektywność okien zmniejsza się.

Zgodnie z współczesnymi badaniami , okna z podwójnymi szybami tracą 16 razy więcej ciepła na jednostkę niż inne rodzaje okien. Dzięki czemu Ty i Twoja rodzina nie tylko nie będziecie zmagać się rosnącymi kosztami energii. Właściciele mieszkań na wynajem nie powinien akceptować utraty energii jako normy. Istnieje wiele sposobów na zmniejszenie strat energii dzięki odpowiedniemu wyborowi okien. Czytaj dalej, aby odkryć kilka z nich.

Zainwestuj w zabezpieczenie przed przeciągami

Trzymanie przeciągów z daleka jest dużą częścią łamigłówki. Zmniejszona utrata ciepła, większa izolacja akustyczna oraz poprawiony design to tylko niektóre z zalet jakie można zyskać dzięki obecnie dostępnym, tanim i skutecznym metodom ograniczania przeciągu.

Uszczelnienie okien zapobiegnie także przedostawaniu się nieczystości, zanieczyszczeń i innych odpadów z zewnątrz. Należy jednak zachować ostrożność  aby uzyskać odpowiednią wentylację i chronić okna przed kondensacją.