Obliczanie oszczędności

Istnieje wiele czynników, które oddziałują na oszczędności jakie uzyskasz instalując okna dźwiękochłonne. Na przykład jeśli zastępujesz stare podwójne okna nowymi bardziej wydajnymi oknami nie zaoszczędzisz tyle ile chcesz. Jeśli Twój dom jest słabo ocieplony,  dach lub drzwiczki są nieszczelne, ograniczy to także oszczędności jakie otrzymasz przy instalacji nasze okna.

Aby dowiedzieć się ile zaoszczędzisz zapytaj producenta okien o wydajność energetyczną wybranych okien, a następnie porównaj ją z tymi okna które masz zainstalowane. To powinno stanowić wyznacznik o ile bardziej korzystne będą twoje nowe okna. 

Co należy sprawdzić przed zainstalowaniem okien dźwiękochłonnych

Przed zainstalowaniem podwójnego oszklenia w w mieszkaniu  jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę. Jeśli żyjesz w miejscu nadzorowanym przez konserwatora, możesz nie być w stanie zamienić starych okien na nowe. Jeśli będziesz mógł dokonać wymiany swoich okien, prawdopodobnie będą obowiązywały ścisłe reguły dotyczące stylu twoich nowych okien i materiałów z których powinny być wykonane.