Jednym z dobrych sposobów na zachowanie okien w dobrym stanie jest ich ciągłe czyszczenie. Jeśli żyjesz w okolicy ciągle narażonej na niedobrą pogodę, na przykład na wybrzeżu, ważne jest, aby często czyścić okna w naszych mieszkaniach. Zapewnia to, że pył, brud, a nawet mgła solna z morza nie gromadzi się na szkle, parapecie i oknach drewnianych, powodując uszkodzenia, a nawet gnijąc.

Oto parę efektywnych strategii biernego ogrzewania, które warto wziąć pod lupę: 

• Wykorzystaj moc słońca: Głównym ze sposobów maksymalizacji ciepła słonecznego jest umożliwienie dostępu naturalnego światła w domu podczas zimowego kwartału. Pozwalając słońcu ogrzać wnętrze domu dosłownie wykorzystujesz energię słoneczną. Gdy twój dom zostanie ogrzany od światła słonecznego, jego ciepło może trwać wiele godzin. Możesz wdrożyć tę strategię okresowo mając zainstalowane duże okna skoncentrowane na słońce od południa.

• Uszczelnij nieszczelności: Wycieki w twoich drzwiach oraz oknach mogą pozwolić na ucieczkę ciepłego powietrza na zewnątrz. To nie pomaga w zachowaniu temperatury w domu w okresach zimowych. Poproś eksperta o sprawdzenie okien i drzwi pod kątem ewentualnych wycieków, a następnie o jak najszybsze zamknięcie tych powierzchni.